Regulamin SPA Hotelu Morski Widok

 1. Na umówiony zabieg należy przybyć minimum 5 min. przed planowaną godziną rozpoczęcia.
 2. W przypadku spóźnienia na umówiony termin, hotel Morski Widok zastrzega sobie prawo skrócenia czasu zabiegu.
 3. W przypadku zamiaru odwołania lub zmiany terminu zabiegu, prosimy o poinformowanie Recepcję.
 4. Zarezerwowane zabiegi obciążają rachunek gościa kwotą 100% ceny, w przypadku nie zgłoszenia się na zabieg lub nie odwołania minimum 4 godziny przed umówionym terminem.
 5. Jeżeli klient posiada jakieś przeciwwskazania zdrowotne do wykonania pewnych zabiegów, np. choroba, ciąża, trwające leczenie, niedawno odbyty zabieg medyczny, jest zobowiązany poinformować o tym osobę wykonującą zabieg. Osoby z chorobami serca nie mogą korzystać z sauny oraz kąpieli w wannach.
 6. Osoby, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub narkotyków oraz osoby z chorobami zakaźnymi, wysypkami, otwartymi ranami nie mogą korzystać z zabiegów SPA. Decyzję ostateczną podejmuje pracownik Recepcji.
 7. Zalecamy:
  • unikanie kąpieli słonecznych bezpośrednio przed i po zabiegach
  • unikanie obfitych posiłków przed zabiegami
  • godzinny wypoczynek po zabiegach cieplnych.
 8. SPA nie ponosi odpowiedzialności za biżuterię i inne kosztowności klientów wniesione na teren SPA.
 9. Na terenie SPA & Wellness zabronione jest:
  • palenie tytoniu
  • wnoszenie i spożywanie żywności i alkoholu
  • używanie telefonów komórkowych
  • wprowadzanie zwierząt
  • głośne i nieodpowiednie zachowanie wpływające w jakikolwiek sposób na dyskomfort innych gości
 10. Zakup danej usługi jest równoznaczny ze złożeniem przez klienta oświadczenia, iż nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do skorzystania z tej usługi oraz, że zapoznał się z niniejszym regulaminem i akceptuje jego warunki.
 11. Możliwość zamiany składowych pakietu SPA (masaże, zabiegi) istnieje tylko w przypadku stwierdzonych udokumentowanych przeciwskazań zdrowotnych.
 12. Osoby mające nieukończone 18 lat mogą korzystać z usług SPA oraz przebywać na terenie SPA wyłącznie za zgodą rodziców bądź prawnych opiekunów.

Sauna fińska jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała.

Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało, sprzyjającym również leczeniu różnych dolegliwości (m.in. złagodzenia bólów mięśni).

Na skutek zmiany temperatury (ogrzewanie i schładzanie ciała) dochodzi do wzrostu przemiany materii, zwiększonego wydzielania potu, oczyszczenia organizmu poprzez usunięcie produktów przemiany materii oraz toksyn, a także przyspieszenia tętna i oddechu. Ciepło wytworzone w ciele doskonale koi nerwy i uspakaja układ nerwowy, a także usuwa zmęczenie.

Zabiegi w saunie hartują organizm, poprawiają jego odporność immunologiczną. W saunie suchej temperatura wynosi ok. 90 – 100°C, wilgotność w pomieszczeniu to około 10%. Rozgrzane w piecu kamienie można polewać wodą, co powoduje wzrost wilgotności, nie temperatury.

Zaleca się następujące zasady korzystania:

 1. Z sauny nie należy korzystać bezpośrednio po wysiłku fizycznym, na czczo lub po zbyt obfitym posiłku. Należy odpocząć 15 – 30 minut zanim skorzysta się z sauny.
 2. Kąpiel w saunie należy zażywać jedną lub dwie godziny po posiłku.
 3. Przed kąpielą w saunie należy starannie obmyć ciało pod prysznicem. Następnie dokładnie wytrzeć się ręcznikiem (sucha skóra poci się szybciej).
 4. W saunie należy rozłożyć ręcznik pod całą powierzchnią ciała. Następnie należy położyć się na dolnej lub górnej ławce lub usiąść w swobodny sposób (intensywne, ale krótsze ogrzewanie mniej obciąża serce i krążenie).
 5. Wypacamy się nie dłużej niż 15 minut – jest to czas wystarczający do ogrzania się i dostatecznego wypocenia.
 6. Po wyjściu z sauny należy schłodzić ciało zimnym prysznicem (prysznic należy zacząć od schładzania stóp, nóg i dalej w kierunku serca), chłodzenie ciała ma na celu wywołanie skurczu naczyń krwionośnych, poprawiając ich wydolność.
 7. Po zabiegu zaleca się wypoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej (ok. 10 – 15 min).

 

Zaleca się 2 lub 3 sesje w saunie wg zasad opisanych powyżej, każdorazowo należy schłodzić ciało
(niedostateczne schłodzenie może wywołać ból i zawroty głowy oraz gorsze samopoczucia).

Zdrowy człowiek może korzystać z sauny dwa – trzy razy w tygodniu.
Po kąpieli w saunie należy uzupełnić płyny pijąc wodę mineralną lub soki (najlepiej pomidorowy ponieważ uzupełnia straty potasu).

Proszę o poinformowanie Recepcji Hotelu o chęci skorzystania z Sauny z 1 godzinnym wyprzedzeniem. Sauna zostanie włączana i nagrzana do odpowiedniej temperatury.

Zapraszamy do korzystania z Sauny codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00